پنل سهامداران
نظر سنجی
نظر شما در مورد کيفيت اين وب سايت چيست ؟

شرکت تعاونی کارکنان پتروشیمی شازند
مشروح خبر بازدید جناب مهندس کلانتری
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از توانمندی و ظرفیت شرکت‌های پتروشیمی و تعاونی کارکنان پتروشیمی شازند ابراز رضایت کرد
مهندس کلانتری: تعاونی کارکنان پتروشیمی شازند با بهره‌برداری از کارخانه تولیدی فیلم پتروکاران سد تحریم‌ها را شکست

 
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در نشست با مدیران ارشد شرکت پتروشیمی شازند و شرکت تعاونی کارکنان پتروشیمی شازند افزود: واحد های تولیدی و صنعتی باید با اقدامات موثر، اشتغال منطقه را رونق دهند و در کنار آن در پاسخگویی و ارتقای زنجیره نیازهای فرهنگی و اجتماعی کشور مشارکت موثر داشته باشند.
سید حمید کلانتری گفت: بهره گیری از ظرفیت های نیروی کار در موضوعات خاص یکی از نیازهای پایه کشور و از موارد مهم اقتصاد مقاومتی است و تشکیل تعاونی کارکنان در پتروشیمی شازند، ابتکار بزرگ و شاخصی در این صنعت است که بخشی از خدمات مورد نیاز این واحد صنعتی را تامین‌‌ می‌کند.
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خاطرنشان کرد: کشور در برهه زمانی کنونی نیازمند شکل گیری ساختارهای تکمیل کننده صنایع مادرتخصصی در حوزه زیردستی است و ظرفیت تعاونی برای تحقق این مهم باید به کار گرفته شود.
کلانتری افزود: یکی از چالش واحدهای صنعتی کشور، پایین بودن نرخ بهره وری است و باید این نقیصه در سایه آموزش و برنامه به سرعت ترمیم شده و قدرت رقابت پذیری، کاهش هزینه ها و فراهم شدن بستر حضور در بازار های جهانی بیش از پیش فراهم شود.
وی اظهار کرد: مسوولان صنایع باید توجه به صنعت سبز و مسایل زیست محیطی در پیشگیری از انتشار آلاینده های زیستی را مورد توجه جدی خود قرار دهند چرا که تاکید مقام معظم رهبری و سیاست محوری دولت بر پیوست زیست محیطی طرح های تولیدی و تکیه بر حفظ و حراست منابع پایه کشور است.
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی کشور توجه به صنعت را یکی از اقدامات خوب پتروشیمی شازند دانست و اظهار داشت: با وجود همه محدودیت‌ها و تحریم‌ها 4 هزار نیروی فنی و متخصص در یک صنعت زیربنایی در حال فعالیت و تولید محصولات مورد نیاز واحدهای تولیدی و صنعتی یکی از ویژگی‌های پتروشیمی شازند است.
وی بر مسئولیت اجتماعی صنایع بزرگ تاکید کرد و گفت: وجود صنایع بزرگ در منطقه با توجه به حق همسایه‌های حاضر در این منطقه یک سری خدمات اجتماعی و مشارکتی را ایجاد می‌کند که در نتیجه این صنایع می‌توانند از افراد نیازمند، ایتام و زنان سرپرست خانوار با ایجاد کانون کارآفرینی از آنها حمایت کنند.
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی کشور یادآور شد: این روش تولید و صنعت را صرفا از چرخه اقتصادی و فنی وارد چرخه اجتماعی نیز بی‌نیاز می‌کند.
کلانتری با بیان اینکه چرخه بهره‌وری به صورت حلزونی رشد می‌کند افزود: بهره وری نقش مهمی در افزایش قدرت رقابت دارد.
وی همچنین بر استفاده از ظرفیت‌های جانبی با هدف تحقق مسئولیت‌های اجتماعی تاکید کرد و توجه به مسائل زیست‌محیطی را در صنایع یک مسئله اساسی برشمرد.
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در امور تعاونی‌ها در ادامه نیز از بخش‌های مختلف سایت پتروشیمی شازند و توانمندی شرکت تعاونی کارکنان پتروشیمی شازند، بازدید کردند.
دراین سفر کارخانه تولیدی PE.WAX تحت پوشش شرکت تعاونی کارکنان پتروشیمی شازند به بهره برداری رسید.
در ابتدای این نشست مهندس خداداد غریب­پور مدیرعامل شرکت پتروشیمی شازند ضمن عرض خیر مقدم و تسلیت وفات حضرت زینب کبری (س) و تبریک به جهت روز کارگر و میلاد امام علی (ع) گفت : پتروشیمی شازند با فعالیت در زمینه تولید مواد پلیمری و شیمیایی بیش از 25 محصول را در سبد تولیدی خود دارد که برند این محصولات در کشور های اروپایی شناخته شده است.
خداداد غریب پور افزود: با وجود تحریم ها، تعمیرات اساسی پتروشیمی شازند در سال گذشته با دستان توانمند مهندسان این مجموعه انجام شد و خطوط تولید با موفقیت در مدار قرار گرفت.
وی گفت: شرکت پتروشیمی شازند مسایل زیست محیطی را در اولویت برنامه ها دارد و به عنوان صنعت سبز کوشش های زیادی را به انجام رسانده است.
طرح پتروشیمی شازند در سال 1363 به تصویب رسید و پس از طی مراحل طراحی، مهندسی و نصب، فاز اول آن در سال 1372 در مدار تولید قرار گرفت.
به منظور بهبود مستمر و تولید بیشتر و متنوع تر، واحدهای دیگر مجتمع به تدریج تکمیل و واحد اتوکسیلات به عنوان آخرین واحد مجتمع در سال 82 راه اندازی و در مدار تولید قرار گرفت.
غریب‌پور گفت: پتروشیمی شازند با چهار هزار نفر پرسنل، بیش از 800 هزار تن محصول نهایی تولید کرده و پنج هزار صنعت پائین‌دستی دارد.
وی افزود: پتروشیمی از جمله مجتمع‌هایی است که خوراک مایع را از پالایشگاه‌های اصفهان، آبادان، شازند و بندرعباس تامین می‌کند.
غریب پور تصریح کرد: شرکت پتروشیمی شازند از مجموعه‌های پتروشیمی برتر کشور در زمینه تولید محصولات پلیمری و شیمیایی است.
وی وجود نیروی متخصص، فنی و کارآزموده و متعهد در شرکت پتروشیمی شازند را افتخار صنعت پتروشیمی کشور دانسته و گفت: شرکت پتروشیمی شازند یک پارک بزرگ علمی است که در زمینه پتروشیمی دانش لازم را از بعد سخت‌افزاری و نرم‌افزاری داراست.
مدیرعامل شرکت پتروشیمی شازند بیان کرد: پس از هفت سال، در سال گذشته با وجود تحریم‌ها، خوشبختانه با دستان توانمند این مجموعه تعمیرات اساسی این مجتمع توسط نیروهای بومی انجام شد.
غریب‌پور گفت: تعاونی کارکنان پتروشیمی شازند با گذشت دو سال و نیم از فعالیتش با دو هزار نفر پرسنل به عنوان یکی از برترین تعاونی‌های برتر کشور به شمار می‌رود.
در ادامه این نشست مهندس حسین صفری مدیرعامل شرکت تعاونی کارکنان پتروشیمی شازند نیز ضمن عرض تسلیت به مناسبت شهادت حضرت زینب (س) و خیر مقدم به معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و هیئت همراه اظهار داشت: با توجه به اینکه بیش از یکسال از فعالیت تعاونی کارکنان پتروشیمی شازند می‌گذرد و ظرفیت و پتانسیلی که در بعد علمی، نیروی انسانی و... در این مجموعه قرار دارد، در واقع شرایط را به گونه‌ای تدوین نموده که ما بتوانیم با مشاوره‌ و ایده‌های نوین مدیریتی و مهندسی گام‌های بسیار ارزشمندی در اقتصاد برداریم.
 وی رابطه بین شرکت پتروشیمی با تعاونی کارکنان را یک رابطه پدر و فرزندی دانسته و گفت: این حرکت ارزشمند منجر به عملکرد خوب مجتمع پتروشیمی و شرکت تعاونی شده است.
مدیرعامل شرکت تعاونی کارکنان پتروشیمی شازند افزود: در ابتدای تأسیس این تعاونی با 4 هزار سهامدار فعالیت خود را آغاز نمود و سرمایه اولیه این مجموعه 5/6 میلیارد بوده است و ان‌شاء‌ا.... بزودی جشن دومین سال تأسیس تعاونی را رقم خواهیم زد. در ابتدای سال تأسیس تعاونی شرایطی را ایجاد نمودیم که در نیمه دوم همان سال عملیات اجرایی ساختارها را شروع کردیم و در همه کارهای اجرایی توانستیم به موفقیت‌های چشمگیری دست یابیم، نگاه استراتژی مدیریتی پتروشیمی شازند به گونه‌ای بود که ما با تشکیل تعاونی بتوانیم این مجموعه را به صورت قدرتمند معرفی کنیم و بازگشت سرمایه داشته باشیم و امروزه سهم ما به صورت مشترک است.
صفری با بیان اینکه در سال اول تأسیس تعاونی، سود این مجموعه 500 تومان شناسایی شده است، افزود: از مبلغ ذکر شده 200 تومان در شهریور سال گذشته بین سهامداران توزیع شده است.
مدیرعامل تعاونی کارکنان پتروشیمی شازند به اعم فعالیت‌های مجموعه در دو بخش عمده خدماتی و تولیدی پرداخت و با اشاره به تأمین نیرو، شرکت بیمه، حمل و نقل سبک، گردشگری و تأمین غذا گفت: عمده فعالیت این مجموعه به بخش خدمات مشرف می‌شود که تأمین نیرو این مجموعه در سایت پتروشیمی حدود 2 هزار و 15 نفر هستند و در بخش PP جم حدود 200 نفر می‌باشد.
وی در خصوص بیمه گفت: اخیراً با خریداری یکی از شاخه‌های بیمه ایران و حضور در مناقصه با شرایط برابر و با راهنمایی و مشاوره برخی از کارشناسان تمامی بیمه‌های شرکت پتروشیمی شازند و شرکت پروپروپلین‌جم و دیگر شرکت‌های اقماری را تحت پوشش بیمه خود قرار داده و در این زمینه نیز خدمات‌رسانی می‌کنیم.
صفری در بخش تأمین غذا گفت: در سال گذشته تأمین غذای مجتمع خدماتی رفاهی پتروشیمی واقع در شمال کشور را بر عهده داشتیم و برای گسترش فعالیت، افزایش اشتغالزایی و جذب نیروهای متعدد هم‌اکنون علاوه بر تأمین غذا و سرویس‌دهی مجتمع خدماتی رفاهی شمال کشور، رستوران پتروشیمی شهر مهاجران از توابع شهر شازند را برعهده داریم.
ایشان در مورد طرح گردشگری برای پرسنل و خانواده­های ایشان نیز گفتند به دستور مدیریت ارشد پتروشیمی شازند تعاونی طرحی را برای تفریح و مسافرت­های سهامداران، پرسنل و خانواده­های ایشان راه اندازی نموده است.
وی در بخش حمل و نقل اذعان داشت: هم‌اکنون در بخش نقلیه سبک حدود 80 دستگاه خودرو در اختیار داریم. مهندس صفری در بخش دوم صحبت­هایشان از تولیدات شرکت تعاونی کارکنان گفتند: در بخش تولید نیز گام‌های بسیار چشمگیری برداشته‌ایم و توانستیم 5/99 درصد از سهام کارخانه تولیدی فیلم پتروکاران را خریداری نمائیم که هم‌اکنون تحت پوشش تعاونی کارکنان پتروشیمی شازند به تولید می‌پردازد؛ این واحد تولیدی هم‌اکنون با نام پتروکاران کیسه‌های پلاستیکی پتروشیمی را تولید‌‌ می‌کند و نیز کارخانه تولید Pe.Wax شرکت تعاونی کارکنان که با ظرفیت 5 تن در روز که با دست توانمند و پر خیر و برکت مهندس کلانتری معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به بهره‌برداری خواهد رسید. همچنین واحد دیگری در سایت پتروشیمی به صورت نیمه کاره می‌باشد که تحت پوشش شرکت تعاونی درآمده و بزودی این مجموعه را با توجه به بازسازی ای که صورت گرفته افتتاح خواهیم نمود.
مدیرعامل تعاونی کارکنان پتروشیمی شازند در بخش بازرگانی اظهار کرد: ما در این مجموعه ابتدا فعالیت را با تأمین پالت‌های پتروشیمی شازند شروع نمودیم و این مهم اولین استارت ما در بخش بازرگانی بوده است که الحمداله با مساعدت و پشتکار توانستیم در این زمینه به صورت قدرتمند عمل کنیم و به سود قابل توجهی دست یابیم.
وی در بخش بنزین A80 پتروشیمی شازند گفت: خوشبختانه در این زمینه عملکرد خوبی داشته‌ایم و توانسته‌ایم با فعالیت چشمگیر در بخش صادرات، سهم قابل توجهی از بازار افغانستان را به دست گرفته و بنزین تولیدی A80 پتروشیمی شازند را به افغانستان صادر نمائیم و هم‌اکنون 40 درصد بازار افغانستان را می­کنیم.
مهندس حسین صفری تأکید کرد: امروزه هر آنچه که در تعاونی کارکنان پتروشیمی شازند مشاهده می‌شود مرهون زحمات مدیریت ارشد پتروشیمی شازند، مهندسین، کارشناسان و سایر دوستان است که توانسته‌ایم به رتبه‌های بسیار ارزشمند برسیم.

 
شرکت تعاونی کارکنان پتروشیمی شازند
روابط عمومی
 
تاریخ درج : شنبه ۱۹ ارديبهشت ماه ۱۳۹۴ ساعت 16:06
کلیه‌ی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به شرکت تعاونی کارکنان پتروشیمی شازند‌‌ می‌باشد.
شرکت تعاونی کارکنان پتروشیمی شازند
 

  تلفن تماس:
  82122910-13 (21) 98
  دورنگار: 82122914  (21) 98
  آدرس: تهران، خیابان ولیعصر، خیابان تابان
  پلاک 68، ساختمان پتروشیمی شازند، طبقه 4
admintshpc.irtshpc.ir - فساحز.هق - صصص.فساحز.هق